Co a k čemu je Elza

Autor:
Elza je celorepubliková databáze laboratorních potkanů. Dělal ji skoro celou přestárlý potkanář Grovik (chs Pochmurný Kvíkal) za účelem zdravějšího a poctivějšího chovu zvířat.
Do databáze zadáváte svá chovná zvířata. Primárně slouží jako kompletní seznam registrovaných zvířat, ale najdete tu i zvířata s výpisem předků jejichž potomci / potomci potomků byli zařazeni do registrovaného chovu. K zajištění kompletnosti je databáze povinná pro všechny oficiální chovatele, kteří jak doufám poctivě vyplňují zdravotní karty svých zvířat díky nimž lze sledovat zdraví českých linií.

Díky kompletnosti databáze slouží i jako vždy aktuální seznam samců na krytí (k aktualizování údajů uživatele nutí i stále se opakující dotazy na samce jehož už ke krytí nenabízí ;). U samců má většina uživatelů i nějakou tu fotku a v rodokmenech si můžete hned zkontrolovat příbuznost ke své samici.

Takže k čemu že to všechno je? Na popud chovatelek Navel, Utahraptor, Lemonky a Bebechy se začalo pracovat na potřebném seznamu registrovaných zvířat s údaji jakou je varieta, datum narození, registrační číslo a číslo vrhu.. Pak přišla spousta návrhů a zlepšení až jsme zde a rádi bychom aby hlavním cílem bylo sledování zdraví zvířat a linií a omezení podvodů a chyb v rodokmenech. V současnosti jsme na celkové velikosti přes 1,2 megabajtů kódu, tzn. 1 258 291 znaků :o))
Počet přečtení: 12028
Kategorie: 1
Přihlášen: Problémy prosím hlaste na: grovik(kyselá čudla)grovik.net popřípadně kitty(kyselá čudla)grovik.net SZ na diskusích.
Elza už má 3973 záznamů.© Josef Němec - PHP, fotografieData jsou majetkem zadávajících. RSS