Nejdůležitější pravidla

Autor:

Potíže - chyby a nepřesnosti ve funkcích i vzhledu, prosím hlaste  (kontakt v patičce) - potřebujeme zpětnou odezvu a rádi poradíme pokud si nevíte rady. Když v seznamech nemocí/kategorií nenajdete potřebný údaj, nahlašte to, přidání údaje je otázkou několika vteřin. Stejně tak vítáme i nápady na sebemenší zlepšení. Děkujeme!

Pravidla zadávání – Zadáváte pouze zvířata, která vlastníte (zvířata tedy zadávají chovatelé - majitelé zvířete)! Toto je neporušitelný základ, zadáváte-li zvíře, jste automaticky přiřazeni jako jeho majitelé. Zabrání se tím duálnímu zadání zvířat a podobným nejasnostem. Zároveň jako jeho majitelé víte o zvířeti veškeré podrobnosti a v průběhu jeho života mu můžete vyplňovat zdravotní kartu, váhu, aktuální možnost krytí atd.

Do databáze zadáváte všechna registrovaná zvířata a dále ta, která se aktivně zapojují do chovu. Tzn. každé zvíře, které dostane registrační číslo co nejdříve po registraci zadávejte.  Zadejte i výpisové zvíře, pokud víte, že někteří z jeho potomků byli zařazeni do registrovaného chovu. U zvířat narozených před rokem 2006 zadávejte každé zvíře aktivně se podílející v chovu (u těchto zvířat prosím přednostně vyplňte závažné zdravotní potíže ve zdravotní kartě). Ptáte-li se proč zadávat i zvířata s VP, je to kvůli kompletaci rodokmenů a údajů o zdraví linií. Každé registrované zvíře v databázi být musí, kvůli kompletnosti plemenné knihy!

Zvíře zadáváme až po registraci. V případě výpisových zvířat až po prvním vrhu s chovnými mláďaty. Nebudete-li tato pravidla dodržovat, zbytečně přiděláváte posuzovatelům i sobě práci a znehodnocujete databázi.

Zadávejte prosím zvířata od nejstarších, již nežijících, usnadníte práci ostatním, kteří tato zvířata potřebují v řetězci zadávání příbuznosti.

Nevíte-li (nemáte-li) co vyplnit, nechte políčko prázdné! Registrační číslo vždy zadávejte s mezerou - dle vzoru!

Chybějící zvířata urgujte u jejich majitelů.


Schválená zvířata je zakázáno editovat. Výjimkou je úmrtí zvířete a změna stavu krytí, tyto dvě položky můžete editovat libovolně. Ostatní změny Vám obratem uděláme na požádání ve vzkazech. Admini mají nicky kitty a grovik.

Při jakékoliv nejasnosti nám napište, poradíme, vymyslíme, předěláme, přiděláme! Kitty.


Počet přečtení: 11854
Kategorie: 2
Přihlášen: Problémy prosím hlaste na: grovik(kyselá čudla)grovik.net popřípadně kitty(kyselá čudla)grovik.net SZ na diskusích.
Elza už má 3973 záznamů.© Josef Němec - PHP, fotografieData jsou majetkem zadávajících. RSS